הבה להבא הוא כתב עת חצי-שנתי לספרות עברית ניסיונית, שרואה אור מאז 2011. גיליונותיו מודפסים באלפי עותקים ומחולקים חינם אין כסף (ויש בעד מה) בחנויות ספרים עצמאיות, בקמפוסים, במועדונים ובבתי קפה ברחבי הארץ ובמרחבי היקום. ב-2015 נוסדה הוצאת הספרים הבה לאור, שמפרסמת את ספרי חבורת הבה להבא – לצד ספרי מופת מהאוונגרד הקלאסי. 

הבה להבא נוסד מתוך תחושה עמוקה של סלידה ממה שמכונה בשוגג או במזיד "המציאות הישראלית" – כלומר מהאקטואליות, מהפרובינציאליות ומהמינוריות הטחה את ספרותינו ככיסוי עיניים נוכח שמיים מכוכבים.

אנחנו מחפשים ספרות שאומרת משהו על משהו בעולם, לא ספרות שמביעה דעה בעד או נגד משהו בעולם.

אנחנו מחפשים ספרות שאומרת משהו על משהו בקיום הבסיסי שלנו, שהוא מספיק קיומי כדי לערער אותנו ולכן עלינו להקדים ולערער עליו.

אנחנו מחפשים ספרות שאומרת משהו על משהו עמוק בחיי הנפש של האדם, שהם לאין-שיעור עמוקים יותר מכל מאבק כוחות חברתי או פוליטי.

אנחנו מחפשים ספרות, לא טורי דעה במסווה של ספרות. אנושיות, לא סחטנות רגשית במסווה של אנושיות.

כן, הבה להבא הוא כתב עת מוטה. הוא מוטה מצד השקפותיו והוא מוטה מצד משתתפיו. אלמלא היה מוטה, לא היינו טורחים להוציאו לאור.

מצד השקפותיו, כתב העת כופר בניסיון להפוך את הספרות שלנו לפוליטיקה ואת הפוליטיקה שלנו לספרות (ובכך לחסל את שתיהן). אנחנו מאמינים שמחובתו של המשורר או הסופר לגעת בכול: בפיזיקה, במטפיזיקה, בפסיכדליה, ביללות החייתיות של האדם, בהתבוננויות הקוסמיות של הנמלה, באומללותנו העקרונית ובאושרנו האינסופי, הבלתי מוסבר – ולהסביר אותו מחדש.

מצד משתתפיו, כתב העת הוא נחלתה הפרטית של חבורה ספרותית מגובשת ומגבשת. אנחנו מקבלים כתבי יד וצדים אחר כישרונות חדשים, אבל החוברות שלנו אינן אוסף רופף של דפים שנשלחו במייל – ובטח לא במה פתוחה ודמוקרטית. מטרתנו היא לשמש מעבדת ניסויים ארוכי-טווח. לכן חובתנו הראשונה היא לחברים.

את כתב העת והוצאת הספרים עורך עודד כרמלי ומעצב עידן אפשטיין. חברי המערכת הם יואב עזרא, ג'רמי פוגל, רעואל שועלי, רועי כספי, נדב נוימן, עמנואל יצחק לוי, גל עזרן, נח אנגלהרד, סער יכין, אמוץ גלעדי ושני פוקר.

את כתב העת מוציאה עמותת מקום לשירה.